piątek, 15 stycznia 2010

Bezsenna, bolesna i smutna noc.

Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano, rezygnując z najlepszych snów.... Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku. Przy tęsknocie tak.

J.L. Wiśniewski


Czekanie to spodziewanie się z pewnym napięciem uczuciowym że coś nastąpi. Czekamy na coś  co wiemy że będzie, przyjdzie, wróci. To czas, w którym oczekujemy na coś co jest osiągalne, ale nie koniecznie w danej chwili. Czekanie jest niecierpliwe i denerwujące.

Tęsknota to uczucie braku czegoś lub kogoś istotnego dla danej osoby. Często pojawia się odczuwanie niepokoju, smutku, zamyślenia. Im bardziej odczuwany jest brak, tym bardziej wzmaga się cierpienie psychiczne. Tęsknota odczuwana jest często w związku z pragnieniem posiadania bliskiej osoby, potrzebą akceptacji i zrozumienia przez niego. 

Tęsknimy gdy nam  kogoś bardzo, ale naprawdę bardzo brakuje, Zaangażowany jest w to duch, serce i emocje. Można odczuwać fizyczny niemal ból... Można tęsknić za czymś, czego nigdy nie będzie lub za czymś, co nastąpi za chwilę. Tęsknota jest bolesna i smutna, jest silniejsza od naszego rozsądku. Tęskni się za czymś co już miało miejsce w naszym życiu, co już wiemy jak wygląda...


Przychodzą czasem takie uczucia, 

które jak kwiaty na parapecie istnieją, 

czy je podlewamy, czy nie.

Przychodzi czasem taka bezsenność, 

która nie odchodzi nawet jeśli poprawimy poduszkę.

Przychodzi czasem taka miłość,

którą trudno wytłumaczyć...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz