czwartek, 21 stycznia 2010

Zielona Toskania

"Nie ma miłości, są tylko jej dowody." 

Ukryte pragnienia


Zielony, zielony, zielony, fioletowy...

Ogromne przestrzenie, zieleń pól, winnice i fioletowe owoce.

Toskania. Któż z nas choć raz nie chciałby tam pojechać? Zatopić się w zielonych wzgórzach, odetchnąć powietrzem pachnącym drzewami oliwnymi i suchym pyłem, zerwać garść fioletowych winogron, położyć się pod wiekowym drzewem i gapić beztrosko na chmury...

Zapraszam na ponad czasowy film Bernardo Bertolucciego „ Ukryte pragnienia” ( Sterling beauty) Przenosi on w inny świat i długo, długo nie pozwala zapomnieć... To specyficzny bunt, sprzeciw wobec miłości pozbawionej głębi, emocji, duszy.

Młoda Amerykanka przylatuje  do Włoch w poszukiwaniu kilku rzeczy: chce poznać prawdę o zmarłej matce, odnaleźć ojca,  dowiedzieć się więcej o sobie i poznać smak miłości . Pomaga jej w tym specyficznie  obecny w tej podróży umierający na raka poeta... 

Wszystko odbywa się w bajkowej, gorącej, leniwej... Toskanii. Reżyser od samego początku właściwie do końca buduje niepowtarzalny klimat. Ojejku:-) Tak fantastyczny, że aż nierealny. Daje do myślenia oraz spostrzegania świata trochę inaczej. 

Muzyka w filmie to jak szept do ucha.


Nie ma miłości, są tylko jej dowody?

Miłość jest...


Sałatka z brokułów z boczkiem 

brokuł

60 – 70 dkg ziemniaków

3 ogórki kiszone

20 dkg boczku 


Brokuł podzielić na kawałki i podgotować w osolonej wodzie. Ugotowane ziemniaki oraz ogórki kiszone pokroić w plastry. Boczek pokroić w kostkę lub cienkie paseczki i zeskwarzyć. Wszystko razem połączyć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz