piątek, 8 stycznia 2010

Przerwa na kawę

"Kobiecość to nie tylko ładna twarz, płaski brzuch czy piękna skóra. Kobiecość to jest piękne wnętrze, czułość, ciepło wyrozumiałość, umiejętność bycia blisko."

Liv Ullmann


Coraz częściej słyszy się dzisiaj że zmieniają się paradygmaty kobiet i mężczyzn. Kobiety stają się zbyt silne, niezależne, bardzo wykształcone. A mężczyźni ... nie nadążają. Wśród młodych kobiet wyraźnie wzrósł poziom agresji oraz ilość używanych niecenzuralnych słów. Kobiety często palą i piją na równi z mężczyznami...

Nie jestem feministką.

Myślę , że Pan Bóg po coś stworzył mężczyzn i po coś kobiety, przypisując  im pewne role zachowania i wygląd i to jest piękne to odróżnia ale i też przyciąga . Każdy z nas przeżywa swoje człowieczeństwo na sposób kobiecy lub męski. Mężczyźni są bardziej zainteresowani światem rzeczy i łatwiej sobie radzą z rzeczami. Kobiety są bardziej wrażliwe na drugiego człowieka i często lepiej radzą sobie w kontakcie z nim.

Kobiety nie muszą walczyć o pozycje udowadniać , że są równie silne jak mężczyźni. Siła kobiet tkwi w łagodności. Składa  się na to wygląd i ubiór, ton głosu, uśmiech, sposób poruszania się i zachowania. To wszystko wyraża wdzięk i harmonię często nieosiągalną dla mężczyzn.

Wygrać życie może tylko ta kobieta, która cieszy się swoją płcią i swym kobiecym geniuszem. Kobiecość nie uznaje przeciętności. Mimo wewnętrznych trudności i zewnętrznych zagrożeń, wiele kobiet dorasta do swego geniuszu. Nie ulegają one sloganom, że kobieta jest "warta" nowych kosmetyków, ubrań czy telefonów. Wiedzą, że kobiety są warte czegoś znacznie więcej. Są warte szacunku, wdzięczności, podziwu dla ich uroku, ich sposobu bycia matką, żoną, siostrą, córką, przyjaciółką, dla ich niezastąpionego wkładu w życie rodziny i społeczeństwa. Gdy otrzymują miłość i wsparcie, wtedy dosłownie rozkwitają w swojej kobiecości. Postępują jak duchowe księżniczki i wymagają od mężczyzn, by tak je właśnie traktowali.

Moje drogie Panie - cieszmy się kobiecością, pielęgnujmy ją w sobie.

Panowie -  kochajcie kobiety. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz