niedziela, 13 grudnia 2009

Gdzie się podział dziecięcy idealizm?


Wszystko, jeśli dobrze pomyśleć, daje do myślenia.

Fryderyk Nietzsche

 


Dzieci idealistycznie patrzą na świat. Mają swoją wizję realizacji  piękna , dobra i miłości. Wierzą w możliwość wszystkiego co najpiękniejsze i najcudowniejsze we własnym życiu. Większość traci tą wizję, tą ufność dziecięcą przyjmując  za prawdę zwątpienie, konieczność walki , wysiłków, rywalizacji i wykazywania się i tym samym traci marzenia i możliwość spełniania cudów we własnym życiu. Wtedy idealizm jest normą do której trzeba dopiero dojść i dojrzeć , bo póki się tego nie zrobi żyje się pod wpływem  zwątpienia, kompromisów i rezygnacji, żyje się bo ktoś tak chce. Często przeszkodą jest strach przed ponownym zaufaniem i paniczny lęk przed ponownym zranieniem. Zmusza to do stłamszenia dziecka w sobie.

Wystarczy ... dojrzeć czyli dorosnąć ... naprawdę.

Przebudzenie występuje w wyniku silnego przeżycia, spojrzenia w głąb siebie, zatrzymania się, bądź w wyniku rozbicia sobie głowy, choroby lub odbicia się od dna , które pozwala  na otrzeźwienie i rozpoczęcie prawdziwego życia.


CDN...
Rogaliki krucho- drożdżowe


Zaczyn:

3 dkg drożdży

łyżka cukru

1/3 szkl letniego mleka

Wymieszać i pozostawić na 15 min.


3 szkl mąki

kostka masła

1 żółtko ( białko pozostawić do posmarowania)

1 jajko

½ łyżeczki soli

zaczyn

Wszystkie składniki posiekać nożem i dokładnie połączyć.

Podzielić na 4 części. Każdą część rozwałkować i podzielić nożem lub radełkiem na 8 części, na szerszej stronie ułożyć nadzienie i zwijać rogaliki.

Można posmarować białkiem i posypać kminkiem.


Nadzienie:

1/2 paczki szpinaku mrożonego 

ok 100 g sera feta

cebula 

ząbek czosnku

2 łyżki oleju 

sól pieprzDo garnka olej i drobno pokrojona cebula lekko podsmażyć, dodać szpinak zamrożony lub lekko rozmrożony( szpinak jest mrożony w takich kulkach wtedy łatwiej dać pół paczki 

Szpinak musi się rozgrzać i wtedy dodajemy rozgnieciony czosnek, ser, sól, pieprz do smaku. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz