środa, 2 grudnia 2009

Ciasteczka serowe jak marzenie.


Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce - to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki.

P. CoelhoPewien uczeń spytał mistrza

- Czy ten, kto spełnia swoje marzenie płaci o wiele wyższą cenę, niż ten, kto żyje nie realizując ich? 

Mistrz zabrał go do sklepu z ubraniami. Poprosił, by uczeń zmierzył marynarkę, która idealnie na niego pasowała. Uczeń zrobił to i zachwycił się   jakością materiału.Później mistrz poprosił, żeby uczeń zmierzył taką samą marynarkę, tylko większego rozmiaru. Uczeń zrobił to, o co go poproszono.

- Ta marynarka się nie nadaje. Jest za duża.

- Ile kosztują te marynarki? – spytał mistrz sprzedawcę.

- Cena jest taka sama, tylko rozmiar inny.

Kiedy wychodzili ze sklepu mistrz powiedział swemu uczniowi:

- Człowiek, który spełnia swoje marzenia i człowiek, który ich nie realizuje płacą podobną cenę. Cena ta jest zwykle bardzo wysoka. Ale w pierwszym przypadku możemy uczestniczyć w pełni w cudzie, jakim jest życie, w drugim nie.Każdy człowiek ma jakieś mniejsze lub większe marzenia, dąży do osiągnięcia jakiegoś celu. Bo przecież wszyscy o czymś marzą. Jedni marzą po to tylko, żeby sobie pomarzyć, bez chęci realizacji tych marzeń, zdarzają się też tacy którzy zrobią wiele aby ich marzenia się spełniły, a u jeszcze innych realizacja marzeń staje się obsesją. Chyba każdy z nas ma takie marzenia, które są bo są, takie, w których realizację nie wierzymy, ale mamy nadzieje, że jednak kiedyś się spełnią, oraz takie, które chcemy spełnić i robimy wszystko aby to osiągnąć. Do czego jesteśmy zdolni, aby urzeczywistniło się to o czym marzymy i czego pragniemy? Marzenia inspirują do wielkich czynów i do nikczemnych, wyzwalają w człowieku heroizm i podłość, były i są  kanwą wielu wynalazków, osiągnięć nauki i techniki.  Pomimo, iż zdaża się, że marzenia wyzwalają w ludziach oprócz dobrych także złe insktynkty, uważam, że powinniśmy marzyć jak najwięcej, bo kimże bylibyśmy bez marzeń? Bez marzeń życie staje się puste i monotonne.Czasem bywa, że ucieczka w marzenia przynosi zadowolenie, a ich spełnienie chyba trochę mniejsze - bo nie ma już marzeń! 
Ciasteczka serowe

250 g twarogu

250 g masła

250 g mąki

żółtko

cukier wanilinowy

szczypta soli

Ser ugnieść widelcem, wszystkie skladniki dokladnie połączyć. Rozwałkować i wycinac nożem lub radełkiem kwadraty o boku ok 5 cm. Na środek każdego nałożyć marmoladę, powidla lub konfiturę. Brzegi zagiąć do środka. Piec w piekarniku nagrzanym do ok 200 stopni na złoty kolor.


2 komentarze:

 1. Świetnie piszesz, robisz zdjecia,pieczesz...to jeszcze sprawdzimy ;)
  Pozdrawiamy.
  AATP ze Świnoujścia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję :-)
  Myślę że będzie jeszcze okazja żeby sprawdzić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń